Дистанційне навчання. Поради батькам.

На изображении может находиться: текст
5 речей про коронавірус, які потрібно знати батькам, – МОН та МОЗ дають роз’яснення
5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19, та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні, 12 березня 2020 року.
“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – сказала заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій. 

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь. 

ЩО РОБИТИ:
  • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар;
  • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук);
  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки;
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується;
  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення;
  • важливо уникати місць масового скупчення людей.

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання. 

ЩО РОБИТИ: 
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря. 

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?
  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук;
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя;
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними;
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина. 

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда. 

Нагадуємо, що з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року.
Дуже цікавий мультик про коронавірус ви можете побачити тут:
Також про коронавірус.

Чим зайняти дітей вдома під час каранину
Як зацікавити себе і дітей? Як справитися із нудьгою? Як навчатися? Як розвивати себе і своїх дітей під час карантину? Всі ці питання зарас на устах у дітей та батьків. Пропоную тут

Чим зайняти на карантині дитину

Як провести час з дітьми на період карантину

Для батьків: "Як пережити карантин поради психолога"


Карантин із дітьми: складні розмови, профілактика вигоряння та ідеї для дозвілля від Світлани Ройз


Чим зайняти себе і дітей під час карантину: добірка нестандартних розваг
Карантин в Україні - справжнє випробування не лише для дорослих, але й для дітей, особливо, якщо ті активні та непосидючі. Щоб не змушувати своїх чад занадто багато вчитися та сидіти за комп’ютером, пропонуємо вашій увазі кілька простих розваг, які підійдуть будь-якій віковій категорії.
Котильонова забава
Мало хто пам’ятає, але колись на Галичині великою популярністю користувалася котильонова забава. Карантин - чудова нагода відновити призабуті традиції й добре розважитися. Котильонова забава - це суміш настільної гри з фішками та завданнями для розвитку загальної ерудиції. Учасники по черзі ходять по спеціальному ігровому полю та виконують різні завдання: розповісти віршик, заспівати пісню, зіграти на музичному інструменті, затанцювати тощо. Усі елементи для гри можна виготовити в домашніх умовах, а завдання змінювати відповідно до інтересів гравців. 
Дискотека
Оскільки під час карантину особливо не погуляти надворі, варто влаштувати руханку вдома. Для цього добре підійдуть відеоуроки танців, які є у вільному доступі в інтернеті. Щоб була мотивація, можна розпланувати вивчення різних танців на тижні, до прикладу, в перший тиждень - вивчати рухи контемпорарі, на наступний - класичний вальс, потім - румбу і так далі.
Вареники та інші смаколики
Більш посидючим дітям підійде дуже корисний навик - готування їжі. Одним із найпростіших способів зацікавити малюка у цьому є приготування вареників: попросити дитину допомогти вам замістити тісто, розкачати його на дощечці, вирізати формочки власноруч, заповнити їх начинкою, а потім - посмакувати плоди власної праці. Зрештою, господині та господарі можуть дати й інші “смачні” завдання дітям на власній кухні. Головне - обов’язково перевірити результат і відзначити їхній вклад у справу.

Поради батькам: як безпечно провести своє літо з дітьми
Літо – це пора відпочинку дітей і особливої відповідальності дорослих за їх життя і здоров’я. З настанням літа гостро постає питання про організацію дитячого дозвілля. Щоб не зіпсувати дітям канікули потрібно дотримуватися простих рекомендацій. Поради батькам дають фахівці .
Сонце добре, але в міру
В першу чергу необхідно стежити за харчуванням дитини,  Намагайтеся дотримуватися звичного режиму прийому їжі. При зміні клімату, якості продуктів, режиму, апетит у дитини змінюється, що негативно позначається на здоров’ї. На період літа бажано виключити з раціону газовані солодкі напої, мінеральну воду. Краще замінити їх водою без добавок, чаєм, морсами і натуральними соками. Влітку всі вітаміни можна знайти у свіжих овочах, фруктах і ягодах. Головне не забувайте їх ретельно промивати.
Якщо ви вирішили відправитися в подорож з дитиною варто пам’ятати про акліматизацію малечі, тривалість поїздки повинна бути не менше 3-х тижнів.
Ніколи не забувайте, що сонце добре, але в міру. Перегрів організму – найбільша небезпека, що чекає на діточок влітку. Чим молодша дитина, тим чутливіша вона до жари і сонячних променів.
Діти не повинні відвідувати водойми без дорослих
Фахівці радять батькам не втрачати пильності під час літніх канікул. Адже у спекотне літо неодмінно постане питання про купання.  Діти не повинні відвідувати водойми без дорослих. Місце для купання потрібно вибирати неглибоке, рівне, з повільною течією. Перш ніж дати дитині можливість самостійно увійти в воду, переконайтеся, що на дні немає ям, глибокої твані, корчів, гострих каменів. Не допускайте переохолодження дитини і ні в якому разі не залишайте дітей без нагляду. Адже випадки загибелі дітей на воді відбуваються щорічно. Причинами трагедії можуть стати невміння плавати, катання на несправних човнах, саморобних плотах, балощі на воді, спроби перепливти водойм, купання в незнайомих і необладнаних місцях.
Зони підвищеної небезпеки
 Потрібно пам’ятати, що вулиця, проїзна частина, залізниця, водойми – це зони підвищеної небезпеки, і батьки мають навчити дітей розумної обережності.Чимало підлітків полюбляють катання на велосипедах і багато хто з них пробують себе в екстремальній їзді, забуваючи про Правила дорожнього руху і про необхідну захисну екіпіровку. Треба постійно нагадувати дітям, як поводитися на вулиці, як уникнути травм під час катання. Пояснювати треба навіть, здавалося б, найпростіші речі – що переходити дорогу треба в зоні пішохідного переходу, що водій не може відразу зупинити машину, що розмова по мобільному телефону або гучна музика в навушниках відволікають від дороги пішохода.

Період літніх канікул – це час, коли дітей підстерігає безліч небезпек. Відсутність батьківського нагляду та велика кількість вільного часу – «гримуча суміш», яка не завжди йде на користь дітям. За статистикою, в Україні щодня сотні дітей наражаються на небезпеку, п’ять із цих випадків, на жаль, закінчуються трагічно. Безпека кожного з них перш за все залежить від їх батьків.

Комментариев нет:

Отправить комментарий