БЖД під час карантину

16.03 - 21.03
Розваги вдома. Небезпечні речовини
БЕЗПЕКА це:
• коли ти знаходишся біля батьків, друзів;
• нічого тобі не загрожує на вулиці, у школі, лісі, на дачі, у бабусі в селі та в інших місцях, де б ти не був;
• ти не хворієш;
• у тебе є свій куточок у домі;

• у тебе є улюблені книжки;
• тебе ніхто не журить, бо ти виконуєш правила поведінки;
• ти гарно вчишся;
• у тебе чистеньке та зручне взуття, одяг;
• тебе люблять батьки, сестри, брати, друзі;
• тобі гарно. 
НЕБЕЗПЕКА це:
• коли тобі неспокійно. Чому? Бо ти ПОРУШИВ одне з ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ.
Це, як ниточка за голочкою, потягне за собою ще більше неприємностей.
Приклад:
Батьки пішли до театру, а ти повинен був за цей час зробити УСІ УРОКИ. Ти зостався один. Тобі стало нудно.
Відразу подзвонив друзям та запросив їх до себе.
Гралися ви довго, і ти не встиг зробити ОДИН УРОК. Виникла НЕБЕЗПЕКА отримати двійку.

23.03 - 28.03
Беспека БЖД під час канікул

30.03 - 04.04
Основні правила вуличної безпеки для дітей
Безпека дітей дорогою до школи і додому » Профспілка працівників ...Архів пам'яток з ТБ | mnvk.in.ua

06.04 - 11.04
Небезпека укусів тварин та комах
Укуси тварин, комах, змій - На сьогодні, все більш стає загрозлива ситуація сприводу укусів собак, звірів та змій. Перш за все, безвідповідальність власників домашніх тварин (собак) ставить під загрозу життя інших людей,це провокується їхнім вигулюванням улюбленців без повідка та спеціальної маски на голову. Наступною загрозою є укуси зміїв та хижих тварин у лісах, що останнім часом набуває все більшого масштабу. Похідною, але дуже значною проблемою виступає те, що тварини при укусі заносять в організм людини різноманітні і серйозні інфекції та віруси.

13.04  - 18.04
Як запобігти пожежі

  1. Ніколи й ніде не грайте із сірниками й запальничками.
  2. Самостійно не запалюйте газову плиту, а в сільському будинку не намагайтеся
  3. Не залишайте без догляду ввімкнені праску або чайник.
  4. Не грайте з бензином, газом й іншими рідинами, які можуть спалахнути.
  5. У лісі не розпалюйте багаття без дорослих.
https://np.pl.ua/2019/12/yak-vberehty-oseliu-vid-vohniu-sluzhba-poriatunku-zaklykaie-ne-provokuvaty-pozhezhi-u-pobuti/

20.04 - 25.04
Радіація: що повинні знати про неї діти
Що таке Іонізуюче випромінювання?
Цікаво знати:
Пропоную переглянути відео. Як же впливає радіація на нас:

27.04 - 02.05
Безпека дорожнього руху. Правила поведінки пішоходів
  1. Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
  2. Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються
  3. Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
  4. Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.
  5. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
  6. У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.
  7. У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора. У таких місцях пішохід зобов’язаний перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності – на середині проїзної частини і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконаються в безпеці подальшого руху.
  8. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він руається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.
  9. За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.
  10. Також пішохід зобов’язаний не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; не виходити раптово, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; не затримуватися і не зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; не рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.https://www.youtube.com/watch?v=ueVvFXSep4U
04.05 - 09.05
Про виникнення сонячного чи теплового ударів
Одні люблять спеку, отримують задоволення від сонця й обожнюють загоряти. Інші все літо ховаються в тіні. Але й ті, й інші однаково піддаються небезпеці отримати удар. Сонячний або тепловий.

Сонячний удар — це гострий хворобливий стан, що виникає через перегрів голови прямими променями сонця: кровоносні судини мозку розширюються, відбувається сильний приплив крові до голови. У деяких випадках виникають розриви дрібних кровоносних судин мозку, що може спричинити порушення центральної і периферичної нервових систем людини.
Основна причина сонячного удару — сонце, що нещадно палить вашу непокриту голову або оголене тіло. Також сонячному удару сприяють духота, безвітряна погода, переїдання, розпиття спиртних напоїв на пляжі. Небажано засинати під час загоряння.
Ознаки сонячного удару: почервоніле обличчя, сильний головний біль, запаморочення. Потім починає темніти в очах, з’являється нудота, у деяких випадках — блювота. Іноді виникають кровотеча з носа й розлад зору. Якщо не надати допомогу, потерпілий непритомніє, у нього з’являється задишка, пульс частішає, порушується діяльність серця. Сонячний удар нерідко сполучається з опіками шкіри: почервоніння, пухирі тощо.
Тепловий удар — це хворобливий стан, що гостро виникає, спричинений перегріванням тіла. Унаслідок перегріву посилюються процеси теплотворення з одночасним зменшенням або утрудненням тепловіддачі в організмі людини, що призводить до порушення його життєвих функцій.
Перегріванню тіла сприяє все, що порушує виділення поту й утруднює його випарування: висока температура і вологість повітря, фізична робота в шкіряному, прогумованому або синтетичному одязі, перевтома, зневоднення організму, переїдання, тривалі походи у спеку. Одержати тепловий удар ще легше, ніж сонячний: сонце не є для нього необхідною умовою, досить посилено попрацювати в занадто теплому, через який не проникне повітря, одязі або декілька годин провести в задушливому, погано вентильованому приміщенні.
Ознаки теплового удару: загальна слабість, сонливість, головний біль, запаморочення. Потім обличчя червоніє, температура тіла підвищується, іноді до 40 градусів за Цельсієм, часто бувають диспепсичні розлади — понос, блювота. Якщо до цього часу не усунуто причини, що викликали перегрівання, у хворого починаються галюцинації, марення, потім потерпілий непритомніє, його обличчя блідне, шкіра стає холодною, іноді синюшною, потовиділення підвищене, серцева діяльність порушена, пульс частий і слабкий. У такому стані людина може загинути, якщо їй не надати невідкладну медичну допомогу.
Перша допомога однакова в обох випадках. Потерпілого необхідно негайно винести на свіже повітря в тінь або прохолодне, добре вентильоване приміщення, розстебнути комір його одягу, а краще роздягнути до пояса, вкласти на спину з піднятою головою. На голову покласти холодний компрес, тіло обернути мокрим простирадлом або обприскувати холодною водою. Усередину — багато прохолодного питва. Добре допомагає звичайна настойка валеріани: 20 крапель на третину склянки води.
У разі розладу дихання ледь змочіть ватку нашатирним спиртом (він є в кожній автомобільній аптечці) і декілька разів обережно піднесіть до носа потерпілого. В екстрених випадках, коли людина непритомна, її дихання зупинилося, а пульс не прощупується, — не чекайте медиків! Згадайте, чому вас учили в школі, починайте робити штучне дихання і закритий масаж серця.
Сонячний і тепловий удари легко виникають у дітей, підлітків і стариків, тому що через вік їхній організм має певні фізіологічні особливості, система внутрішньої терморегуляції в них недосконала. Також у групі ризику — люди, незвичні до спеки, які страждають ожирінням, серцево-судинними та ендокринними захворюваннями або зловживають алкоголем


11.05 - 16.05
Правила безпечного поводження біля водойм та на воді
Правила поведінки на воді в літній періодПравила поведінки на воді у літній період | Старобільська РДА
Правила безпечної поведінки на воді та біля води:
- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;
- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном, у воду заходьте обережно;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не запливайте далеко, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися, треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;
- не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир, необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;
- дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;
- купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;
- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

18.05 - 22.05
Безаека руху на велосипедах та скутерах
Мінімальний вік для управління скутером
Управляти велосипедом, грузовим возом (саньми), бути погоничем в'ючних, верхових тварин або стада при русі по дорогах дозволяється особам не молодше 14 років, а мопедом - не молодше 16 років. Все просто і зрозуміло. На скутер можна сідати тільки з 16 років і жодного днем раніше. Крім того, починаючи з 5 листопада 2013 року водій скутера повинен мати права категорії М, або будь-який інший категорії.
Розташування скутера на проїжджій частині:
Велосипеди, мопеди, грузові вози (сани), верхові і в'ючні тварини повинні рухатися тільки в один ряд можливо правіше. Допускається рух по узбіччю, якщо це не створює перешкод пішоходам;
Рух скутерів дозволено тільки в один ряд можливо правіше.
Зверніть увагу, що скутер не обов'язково має їхати в межах крайньої правої смуги. Наприклад, ПДР для скутера дозволяють об'їхати який зупинився на зупинці тролейбус або автобус.
Крім того скутерист може перебудуватися в другий ряд перед перехрестям, якщо розмітка забороняє йому проїхати прямо із крайнього правого ряду і т.п.
Водіям велосипеда і мопеда забороняється:
- їздити, не тримаючись за кермо хоча б однією рукою;
- перевозити пасажирів, окрім дитини віком до 7 років на додатковому сидінні, обладнаному надійними підніжками;
- перевозити вантаж, який виступає більш ніж на 0,5 м по довжині або ширині за габарити, або вантаж, який заважає управлінню;
- рухатися по дорозі при наявності поруч велосипедної доріжки;
- повертати ліворуч або розвертатися на дорогах з трамвайним рухом і на дорогах, які мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку;
- рухатися по дорозі без застебнутого мотошлема (для водіїв мопедів);
- Забороняється буксирування велосипедів та мопедів, а також велосипедами та мопедами, крім буксирування причепа, призначеного для експлуатації з велосипедом або мопедом.
Розглянемо все по порядку:
1. Необхідно триматися хоча б однією рукою за кермо при русі на скутері. Дехто чомусь нехтують цим, а потім скаржаться на те, що сильно вдарилися при падінні на швидкості всього лише 40 км / ч. Упевнений, що Ви щось вимогами безпеки вже точно не нехтуєте.
2. Будь-який скутер - одномісний транспортний засіб. І навіть якщо на ньому є 2 місця для сидіння (у чому я сильно сумніваюся), то перевозити на другому місці можна тільки маленьку дитину.
П'яного сусіда в кожному разі перевозити забороняється (навіть від лавочки до його під'їзду). Якщо такий пасажир впаде при русі і ушибется, то це буде ДТП, винен в якому водій.
3. Скутер - НЕ грузотаксі, перевозити на ньому рулони лінолеуму не вийде. Це ж стосується й інших довгих предметів, наприклад, не складаються вудок.
4. Є таке поняття в правилах дорожнього руху, як велосипедна доріжка. Зустрічаються такі доріжки нечасто (в основному в південних містах країни), але вже якщо така доріжка Вам попалася, то доведеться їхати виключно по ній, а не по проїжджій частині. На такій доріжці немає автомобілів, тому їздити по ній безпечніше.
5. Скутери забороняється повертати ліворуч і розгортатися, якщо на дорозі в даному напрямку є 2 або більше смуг, або на дорозі є трамвайні колії. Причому абсолютно неважливо, де розташовані трамвайні колії (в середині проїзної частини або збоку за тротуаром). Повертати і розвертатися забороняється в будь-якому випадку. Проте у водія скутера завжди є можливість зупинитися, злізти з транспортного засобу і перетворитися на час в пішохода. Після цього перейти широку проїзну частину в потрібному напрямку і знову перетворитися на водія.
6. Водію скутера в обов'язковому порядку потрібний спеціальний шолом.
7. Скутер - НЕ тягач, буксирувати поламане таксі не повинен. Та й взагалі, скутер не повинен брати участь у процесі буксирування.
Пріоритет скутерів на дорозі:
1) На нерегульованому перетині велосипедної доріжки з дорогою, розташованому поза перехрестям, водії велосипедів та мопедів повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.;
2) Останній пункт правил для скутерів розглядає ситуацію перетинання поза перехрестям велосипедної доріжки і автомобільної дороги. В даному випадку водій скутера повинен чекати, поки по дорозі не проїдуть всі автомобілі.
18.05 - 22.05
Небезпеки, що підстерігють дітей під час літнього відпочинку
Літо — пора безтурботності, відпочинку,  особливо для наших дітлахів. В той же час батькам потрібно  бути надмірно уважними, оскільки в місцях відпочинку  можуть таїтися всякого роду небезпеки.
Більшість сімей проводять спекотні літні дні на пляжах водойм — озера, річки, моря. Дорослі та малюки із задоволенням купаються і засмагають, дихають свіжим повітрям. Однак вода може бути небезпечною. Тому на місцях відпочинку слід дотримуватись наступних рекомендацій:
— не дозволяйте купатися дитині без нагляду дорослих, особливо на матрацах або надувних кругах;
— відпускайте дитину у воду тільки в плавальному жилеті або нарукавниках;
— не дозволяйте дітям грати в ігри, де учасники ховаються під водою. Такі розваги можуть закінчитися трагедією;
— контролюйте час перебування дитини у воді, щоб не допустити переохолодження;
— щоб уникнути сонячних опіків необхідно обмежити години перебування дитини  на сонці.
Якщо Ви відпочиваєте на природі, в лісі, в парку  потрібно  пам’ятати, що у таких місцях зазвичай багато кліщів, укуси яких небезпечні важкими захворюваннями (енцефаліт, хвороба Лайма). Тому дитину краще одягнути в штани і закрите взуття. Причому брюки слід заправити в шкарпетки. Не завадить і обробка поверхні одягу засобами від комах. Необхідно поясніть дитині, що заборонено чіпати незнайомі гриби і їсти невідомі ягоди або плоди, що ростуть у лісі – вони можуть бути отруйними. Також, не дозволяйте дитині підходити до тварин, які можуть вкусити і заразити сказом.
Небезпеки підстерігають дітей не тільки в місцях відпочинку, а й на дитячому майданчику, на дорозі, в громадських місцях. І дотримання простих рекомендацій допоможе знизити ризики:
— для дитини обов’язковим є носіння головного убору на вулиці для запобігання теплового або сонячного удару;
— привчіть дітей завжди мити руки перед вживанням їжі та після прогулянки;
— оскільки на літо припадає пік харчових отруєнь та захворювань, стежте за якістю та свіжістю продуктів, завжди мийте овочі та фрукти перед вживанням.
— обов’язково вчіть дитину правилам дорожнього руху, розкажіть про небезпеку, яку несе автомобіль;
— розкажіть дітям про те, як правильно себе поводити на дитячому майданчику, зокрема про катання на гойдалках;
— важливо навчити правилам пожежної безпеки в літній період.
— дотримуйтесь питного режиму, щоб не допустити зневоднення, давайте дитині природну очищену воду без газу.
Дотримання простих рекомендацій допоможе убезпечити життя і здоров’я вашої дитини і дозволить провести літні канікули з максимальним задоволенням та користю.



Комментариев нет:

Отправить комментарий